Zaznacz stronę

Izolacja pianą PUR dla zmniejszenia kosztów ogrzewania domu

Czynniki wpływające na koszty ogrzewania domu Każdego roku sezon grzewczy w wielu domach związany jest z dużymi wydatkami. Ich wartość zależna jest od takich czynników, jak rodzaj posiadanej instalacji grzewczej, powierzchnia budynku, a także jego indywidualne zapotrzebowanie cieplne.  Dla oszczędności oczywiście nie zmniejszymy metrażu domu, a całkowita wymiana systemu grzewczego to poniesienie ogromnych, często nierealnych kosztów. Jak zatem zredukować wydatki na ogrzewanie domu? Idealnym rozwiązaniem jest zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego budynku poprzez termoizolację pianą poliuretanową.

Charakterystyka energetyczna Twojego domu

Ilość energii potrzebna do ogrzania metra kwadratowego domu w skali roku (kWh/m 2 /rok) to tzw. charakterystyka energetyczna budynku. Jaką wartość przyjmuje? Otóż, na etapie projektowania sprecyzowane zostają konieczne do spełnienia założenia. W nowych domach, wybudowanych od roku 2017, zapotrzebowanie cieplne może wynosić maksymalnie 95 kWh/m 2 /rok. Energooszczędne domy zużywają od 30 do 70 kWh/m 2 /rok, a domy pasywne jedynie 1-15 kWh/m 2 /rok. Należy jednak pamiętać, że starsze budownictwo charakteryzuje się znacznie gorszą charakterystyką energetyczną – nieefektywne instalacje grzewcze generują potrzeby rzędu nawet 200 kWh/m 2 /rok!

Realna oszczędność dzięki izolacji termicznej pianą PUR

Opisana wyżej wartość może zostać ograniczona poprzez zapewnienie mniejszych strat ciepła. Olbrzymie jego ilości uciekają bowiem przez dach, ściany czy fundamenty. Nie ma zatem sensu marnować pieniędzy. Poprawienie charakterystyki energetycznej za pomocą izolacji termicznej pianą PUR domu to krok w stronę dużych oszczędności. W poniższej tabeli dla przykładu przedstawiono zmniejszenie wydatki na ogrzewanie domu, gdy pierwotnie wynoszą one 5000 zł rocznie.

Poprawa charakterystyki energetycznej [%]

Prognoza na przyszłość

Ponieważ w Polsce przewiduje się dalszy wzrost cen ogrzewania, finalnie możesz zaoszczędzić nawet więcej, niż w powyższym przykładzie. Jednorazowy wydatek na izolację termiczną pianą PUR zwróci się już po kilku latach, a w przyszłości ta inwestycja będzie jedynie generowała zysk. Zapraszamy zatem do kontaktu – doświadczona ekipa pomoże Ci w dobraniu odpowiedniej grubości izolacji dla potrzeb twojego budynku, a zmniejszony popyt na energię sprawi, że od razu zaczniesz oszczędzać.

Daniel Pluta – Ekspert Noe Izolacje

BEZPŁATNA WYCENA
W 60 SEKUND!

WYEPŁNIJ FORMULARZ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ ILE KOSZTUJE
IZOLACJA PIANĄ PUR

Daniel Pluta - Twój Ekspert Izolacji Pianą PUR

Wypełnij Poniższy Formularz i Uzyskaj Bezpłatną Wycenę Izolacji.

PRZEŚLIJ ZAPYTANIE
Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów:

Baza Wiedzy

By
Sty 15 2021

Izolacja pianą PUR dla zmniejszenia kosztów ogrzewania domu

Czynniki wpływające na koszty ogrzewania domu Każdego roku sezon...
By
Sty 15 2021

Policzyliśmy! Inwestycja we własny dom – ile zyskasz na termoizolacji Pianą PUR?

Jeśli wahasz się nad termoizolacją dachu swojego budynku,...