Zaznacz stronę

Policzyliśmy! Inwestycja we własny dom – ile zyskasz na termoizolacji Pianą PUR?

Jeśli wahasz się nad termoizolacją dachu swojego budynku, rozpatrzenie tego wydatku jako długoterminowej i bezpiecznej inwestycji może Cię przekonać.Kiedy pojawią się zyski i ile dokładnie będą wynosić? Poniżej wyjaśniamy szczegóły dotyczące izolacji domu pianą PUR.

Przestarzałe technologie grzewcze w domach źródłem wysokich kosztów

Jak generowane są wysokie koszty, które znacznie obciążają domowy budżet każdego sezonu grzewczego? Otóż ok. 70% gospodarstw ogrzewanych jest za pomocą paliw stałych. Wśród tej grupy znaczna większość domów posiada nieefektywne, przestarzałe instalacje w postaci kotłów zasypowych. Ich niska sprawność wpływa na zwiększone zużycie materiału opałowego. Charakterystyka energetyczna w starych domach może wynosić nawet 200kWh/m 2 /rok. Sprawdźmy zatem, jakie zapotrzebowanie na ciepło w skali roku ma przykładowy, 150-metrowy budynek.

150 m 2 * 200 kWh/m 2 /rok = 30000 kWh/rok
Przyjmując, że cena za 1kWh to 0,20 zł, koszt ogrzewania w skali roku wynosi:
3000 kWh/rok * 0,20 zł = 6000 złotych/rok

Straty ciepła przez brak odpowiedniej termoizolacji dachu

Wymiana instalacji grzewczej wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego wiele osób od razu eliminuje to rozwiązanie. Istnieje jednak jeszcze jeden czynnik, który wpływa na zwiększone koszty ogrzewania – nawet 30% wytworzonego ciepła utracane jest przez dach budynku! Skuteczna izolacja dachu pianką poliuretanową w 150-metrowym domu to koszt rzędu 9000 złotych. Wówczas straty energii zredukowane zostają o 50%. Ponownie odnieśmy się do liczb:

Przy wydatku na ogrzewanie mniejszym o 1000 zł każdego roku, koszt termoizolacji dachu pianą PUR zwróci się już po 9 latach. Po tym czasie każdego roku zaoszczędzona kwota będzie już stanowić dla Ciebie czysty zysk!

Izolacja dachu pianą PUR to świetny krok w kierunku oszczędności Zapewne dzięki przedstawionym w artykule danym przekonałeś się, że izolacja budynku jest inwestycją pewną i w pełni bezpieczną. Podczas każdego sezonu grzewczego zaopatrzenie domu w ciepło jest przecież konieczne, a koszty materiałów opałowych według prognoz będą stale rosnąć. Jeśli jesteś już zdecydowany na inwestycję w termoizolację pianą PUR lub masz dalsze pytania na ten temat, zapraszamy do kontaktu. Profesjonaliści rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości i pomogą Ci dobrać najbardziej wydajną grubość izolacji dostosowaną do Twojego budynku.

Daniel Pluta – Ekspert NOE Izolacje

BEZPŁATNA WYCENA
W 60 SEKUND!

WYEPŁNIJ FORMULARZ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ ILE KOSZTUJE
IZOLACJA PIANĄ PUR

Daniel Pluta - Twój Ekspert Izolacji Pianą PUR

Wypełnij Poniższy Formularz i Uzyskaj Bezpłatną Wycenę Izolacji.

PRZEŚLIJ ZAPYTANIE
Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów:

Baza Wiedzy

By
Sty 15 2021

Izolacja pianą PUR dla zmniejszenia kosztów ogrzewania domu

Czynniki wpływające na koszty ogrzewania domu Każdego roku sezon...
By
Sty 15 2021

Policzyliśmy! Inwestycja we własny dom – ile zyskasz na termoizolacji Pianą PUR?

Jeśli wahasz się nad termoizolacją dachu swojego budynku,...